sobota, 11 lipca 2015

S'mores Dip- czyli bardzo szybki, ale niesamowicie słodki deser

Jakiś czas temu na facebook-u krążył taki filmik. Zainspirowana nim, postanowiłam stworzyć własną wersję tej szybkiej słodkiej przekąski. Zdecydowanie polecam ją dla większej grupy osób. Nawet najwięksi fani słodkości wymiękają :) 

czwartek, 9 lipca 2015

Zupa Tapsi

Warzywna zupa Tapsi, zalicza się do tradycyjnych dań kuchni kurdyjskiej (zobaczyć możecie to tutaj). Wyśmienicie smakuje podawana z ryżem. Przygotowanie tej zupy zajmie Wam bardzo mało czasu, a kiedy się gotuje możecie spokojnie wyjść na ogródek i rozkoszować się przepiękną pogodą :) 

wtorek, 7 lipca 2015

Kokosanki



Dziś z okazji powrotu Patrycji do Polski jeden z jej ulubionych smakołyków, kokosanki! Przepis bardzo prosty i nie wymagający dużo czasu oraz niesamowitych umiejętności w kuchni.

niedziela, 5 lipca 2015

Podsumowanie akcji: Mam smaka na kurczaka!

Mam smaka na kurczaka!
Nasza akcja na durszlaku dobiegła końca! Nadszedł czas na posumowanie. 

Sernik na zimno z borówkami

Przepis na tradycyjny sernik na zimno udoskonaliłam o borówki, które uwielbiam, a w Skandynawii w okresie letnim cieszą się one niemałą popularnością! Jednym z przykładów są Norwegowie, którzy uwielbiają w swojej kuchni korzystać z owoców sezonowych, kto by się tego spodziewał? Zachęcam Was również do wzięcia udziału w akcji "Skandynawskie Lato 2015"!

wtorek, 16 czerwca 2015

Tarta z kurczakiem

 Akcja #mamsmakanakurczaka już trwa! Z tej okazji, częściej będą się pojawiać przepisy z wykorzystaniem kurczaka. Dzisiejsza propozycja to pomidorowa tarta z pesto. Wykorzystać można dowolne warzywa, np kukurydzę czy marchew.